19 Ocak 2008 Cumartesi

msnde hareketli avatar kullanmak

msn de hareketli avatar kullanmak için ilk önce hareketli avatarlarımızı msn e yüklemeye yarıyan

msn pro programını bilgisayarınızı indirin. indirmek için tıklayın

daha sonra google a girin ve tırnaklar hariç " content.mct " diye aratın ve sitelerde bulduğunuz hareketli resimlerin url adreslerini msn pro programına girin.

örnek bulduğunuz url lerden biri tırnaklar hariç "http://monkey.mastaline.com/bmripper/meegos/8d366128-9cc
3-48da-8894-fcd10a0691f4/content.mct"

bu adresi aşağıdaki resimdeki gibi msnpro programına kopyala yapıştır yapın ve " install content " e basın . o kendi otomatik olarak hareketli avatarınızı msn e kuracaktır.daha sonra msn de görüntü resmi değiştire girdiğinizde aşağıdaki resimdeki gibi " dinamik görüntü resimleri " altında yüklenen hareketli avatarınızı göreceksiniz. ve seçip hareketli avatarlarınızı kullanabileceksiniz.veya daha çok hareketli avatar bulmak isterseniz google da tırnaklar hariç " msn dynamic display pictures " veya " msn animated avatars " diye arama yapabilirsiniz. ve bulduğunuz sitelerdeki hareketli ( dynamik ) avatarların
üstüne gelerek sağ tuşla tıklayarak " kısayolu kopyala " diyerek adresi alın ve msn pro programına yapıştırın. firefox kullananlar dynamik hareketli avatarın üstüne gelip " bağlantı konumunu kopyalaya " basarak adresi alabilir. ( aldığınız adreslerin .mct veya .mco olmasına dikkat edin )

örnek olarak msnpro programının anasitesine gidin

gitmek için tıklayın

aşağıdaki resimdeki gibi beğendiğiniz resmin üzerine sağ tuşla tıklayıp kısayolu kopyala diyerek alın ve msnpro programına yapıştırın. (klavyeden ctrl+V) vb. ve install content e tıklayın daha sonrada görüntü resimlerinden dynamik görüntü resimlerinden yüklediğiniz hareketli avatarı seçin ve güle güle kullanın.örnek olarak aşağıdaki 2 adresi msn pro programına girebilirisniz.

http://www.msnrules.com/animated_avatar/dp15.mco

http://www.msnrules.com/animated_avatar/dp17.mct

bulduğum diğer hareketli avatar sitelerinden biride bu gitmek için tıklayın

beğendiğiniz resmin üzerine tıklayın karşınıza " download " yazısı çıkıcak onun üzerine gelip sağ tuşla tıklayın ve " kısa yolu kopyala " ya tıklayın ve daha sonra yine msn pro programına adresi yapıştırın ve install content yapın beğendiğiniz avatarları msn e yükleyin ve kullanın.

0 yorum: